OK
flag_iran

 

مصاحبه و گفتگو با همکار بازنشسته (جناب آقاي محمد علي شيرازي )

محمد علي شيرازي  متولد 1329 داراي  تجارب ارزنده از دهه 1350 (قبل از انقلاب) بوده. ايشان با توجه به اين تجارب سالهاست در حوزه صنعت آب بعنوان مشاور ( زمان بازنشستگي) به فعاليت مشغول هستند. روابط عمومي شرکت بنا به وظيفه و در راستاي تکريم پيشکسوتان از ايشان دعوت بعمل آورد و مصاحبه ي با ايشان ترتيب داده که خدمت خوانندگان گرامي ارائه مي گردد.

بنده ابتداً وظيفه دارم از همه دست اندرکاني که اين نشست و گردهمائي را برنامه ريزي نمودند و باعث شدند کلي از دوستان قديمي را زيارت کنم تشکر نمايم.زمان ما کار براي تحصيل کرده ها زياد بود. حتي دعوت نامه از سازمان هاي مختلفي ، چون نفت ، سازمان آب و برق خوزستان و  ...  ارسال و از آنها دعوت به کار مي شد.

سال 1353 برايم دعوتنامه از طرف سازمان آب و برق خوزستان رسيد و من در روز مقرر جهت انجام مصاحبه رفتم. آن زمان به ظاهر و تيپ افراد خيلي اهميت داده مي شد . من هم با بهترين و شيکترين لباس در مصاحبه حضور پيدا کردم . يادم مياد آقاي مهندس محسن احمدي مدير عامل وقت سازمان آب و برق از من مصاحبه گرفت.

تاسيسات آبرساني ماهشهر اولين جايي بود که در آن مشغول به کار شدم . بعد از انجام مصاحبه فهميدم گفته بودند تو را جايي مي فرستيم که دو روز دوام نياري. اما من با پشتکار و علاقه اي که به کارم داشتم شکر خدا سربلند از عهده کار برآمدم.

سال 1354ماهشهر به علت داشتن پالايشگاه گاز مايع ،موقعيت و جايگاه خاصي داشت.آب اين پالايشگاه را ما تامين مي کرديم ، بعداز ظهر يک روز به من گفتند پمپ آبرساني اين پالايشگاه از کار افتاده و پمپ رزرو هم مشکل داره ، من رفتم لباس کار پوشيدم  و شروع به تعمير پمپ کردم ، ساعت 11 شب مدير عامل سازمان آب و برق ( مهندس محسن احمدي) به همراه مهندس خيرخواه آمده بودند تاسيسات ماهشهر . مهندس احمدي مرا نشناخت از مهندس خيرخواه پرسيد اين آقا کيه؟ مهندس خيرخواه در جواب گفت : ايشان همون کسي است که گفته بوديد جايي مي فرستيمش که دو روز دوام نياره . مهندس احمدي باورش نمي شد گفت:  تيپ و لباس که در مصاحبه پوشيده بود کجا ! با اين لباس کار و روغن !اينها که جور در نمياد، اشتباه نمي کنيد؟ از مهندس خيرخواه اصرار و از مهندس احمدي انکار که ايشان همون نيست که من با وي مصاحبه کردم.

تا اينکه يک هفته بعد به من خبر دادند آقاي دکتر صالحي استاندارد وقت خوزستان به همراه مهندس احمدي  مي خواهند جهت بازديد از تاسيسات به ماهشهر  بيايند. من همان لباس هاي شيک ( کت و شلوار ) را پوشيدم . مهندس احمدي تا مرا ديد جا خورد وگفت: شما چطوري ادمي هستي ؟ به ايشان گفتم ، زمان مصاحبه ، زمان کار ، و زمان بازديد و جلسات، لباس مناسب خودش را مي خواهد. دستش را روي شانه هايم گذشت و تشکر کرد . زمان ما قدرداني مديران بصورت شفاهي از کارکنان خيلي خيلي ارزشمند بود و در ايجاد انگيزه و تعهد کاري خيلي تاثير فراواني داشت از همان جلسه به بعد روابط ما خيلي خوب شد.

در همان سال نامه اي از وزارت نيرو براي سازمان آب و برق خوزستان رسيده بود که تعدادي از کارکنان را بصورت بورسيه به فرانسه اعزام کنند. مهندس احمدي که قبلاً گفته بود جايي فرستادمش که دو روز دوام نياره ، وقتي جديت در کار مرا ديد اولين نفري که نامش را در ليست نوشته بود من بودم. هر چند سابقه آن چناني هم نداشتم حدود يک سال و نيم.

با شروع جنگ تحميلي ، مسئوليت تامين آب جبهه جنوب و همچنين  همکاري با لشکر 77 خراسان و قرارگاه کربلا را داشتم. از نعمت هاي خفيه که خدواند براي بعضي بندگانش ايجاد مي کنه توفيق خدمت در زمانهاي خاص  به مردم است که به نوعي برايم در آن سالها حاصل شد.

من براي تمامي فعاليتهايي که مديران بعد از من  در شرکت انجام دادند احترام قائل هستم ، کارهايي از قبيل تاسيس مدرسه ، تعمير 2عدد کلاريفارهاي قبل از افتتاح طرح آبرساني ، آسفالت کردن 60 کيلومتر جاده کانال در سه ماه، در زمان من انجام شد. به سروسامان دادن فضاي سبز منازل در آن زمان افتخار ميکنم.

به مديران جوان شرکت سفارش ميکنم ، اولا از فرصت پيش آمده براي آنها در اين برهه زماني که مهندس کامراني مدير عامل شرکت است ]من مي دونم با داشتن چه شرايط زندگي قبول کرد دوباره برگردد [ حداکثر استفاده از تجربيات ايشان را داشته باشند، دوماً حس مردم داري را نسبت به هر چيز ديگري، بيشتر در خود تقويت کنند،اين پست ها و عناوين يک روزي از ما گرفته مي شود و تنها مردم داري است که مي ماند. همچنين انگيزه آنها در پذيرفتن مسئوليت خدمت به مردم باشد. اين تاسيسات و هزينه ها يک هدف را دنبال مي کنند و آن خدمت به مردم است. از همه آنها مي خواهم، خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

 1395/11/02
Bookmark and Share   شماره خبر :277 تعداد بازدید :2058

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload